Tanışma, Toplaşma, Takas

Kazdağlarındaki yolculuğumuz başlamadan önce İzmir’de bir toplaşma yapalım istedik. Tanışalım,konuşalım, dayanışalım, çoğalalım, çoğaltalım niyetindeyiz. Söz ile yetinmeyip bir yandan da eyleyelim dedik, takası da bahane ettik. Hangisi hangisine bahane olacak göreceğiz artık 🙂

Fırsat olursa aşağıdaki konulara da beraber değiniriz diye düşünüyoruz:

– Doğal ile uyumlu bir yaşam ve tarım.
– Doğanın akışına uyumu temel alan bir kültüre ve yapılara olan ihtiyaç.
– İletişerek ve dayanışarak yol alma. İletişim ve dayanışma ağlarımızı oluşturabilme.

Takas Usulü Nasıl Olacak?

İhtiyaç fazlası ya da paylaşmak istediğiniz herhangi bir şeyi getirebilirsiniz. Yiyecek, giysi, tohum, kitap, müzik aleti, alet edevat, küçük, büyük, değerli, değersiz fark etmez. Sizinle yolculuğunu tamamlamış ama bir başkasının işine yarayabilecek veya sadece paylaşmak istediğiniz herhangi bir şey olabilir.

Hesap kitap yok: İsteyen istediğini getirir veya getirmez, isteyen istediğini götürür veya götürmez, isteyen getirdiği alınmaz ise geri götürür. Kalanlar olursa ihtiyacı olabilecek kişilere ulaştırmak üzere kafa kafaya veririz.

Birbirini oldukça az tanıyan bir grup insan olacağız. Neticede tanışalım, buluşalım ve dayanışalım niyetiyle bu olayı gerçekleştiriyoruz. Bu sebeple mümkün olan en az kural ile yapacağımız bu takas her birimizin hassasiyetine ve tutumlarına göre şekil alacaktır.

Herkesin katılımına açığız.

Yiyecek getirecek dostlara ufak bir not: Çoğumuz yeni tanışacağımız için daha taban bir beslenme şekli olan veganlığa uygun (hayvansal madde içermeyen) yiyecekler tercih etmek herkes ile paylaşmayı kolaylaştırır 🙂

Etkinliğin gerçekleşeceği yer: https://www.facebook.com/izmirkapilar/

Facebook etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/791250497725724/

Görsel: Ada Soysal

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s